3 Mart 2011 Perşembe

Dünyagöz Kısa Film Yarışması

Dünyagöz Hastaneler Grubu, sinemaya gönül veren üniversite öğrencilerine destek olmak amacıyla kısa film yarışması düzenliyor. Teması ‘Gözlerde HD Kalitesi’ olarak belirlenen yarışmanın son başvuru tarihi 29 Nisan 2011 olarak belirlendi. Yarışmanın büyük ödülü ise 10.000 TL olarak açıklandı.Dünyagöz Kısa Film Yarışması Afiş
Dünyagöz Kısa Film Yarışması Afiş
 , 11.02.2011 -- Göz sağlığında verdiği kaliteli hizmetin yanı sıra yaptığı kültür ve sanat çalışmalarının desteklenmesi kapsamında da fark yaratan Dünyagöz Hastaneler Grubu, sinemaya gönül veren üniversite öğrencilerine destek olmak için kısa film yarışması düzenliyor. 

Tema ‘Gözlerde HD kalitesi’
Hayata daha iyi bakmak kavramından yola çıkılarak bu yılki teması ‘Gözlerde HD Kalitesi’ olarak belirlenen Dünyagöz Kısa Film Yarışması’na, üniversite öğrencileri süresi 4 dakikayı geçmeyen kısa filmleriyle 29 Nisan 2011 tarihine kadar başvurabilecek. Yarışmaya katılan filmler, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Prof. Dr. Suat Gezgin, Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Peyami Çelikcan, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Öğr. Gör. Ali Saydam, Oyuncu Ali Poyrazoğlu, SİNEBİR Başkanı ve yönetmen İsmail Güneş ve Sabah Gazetesi sinema yazarı Olkan Özyurt gibi isimlerden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek. 

Büyük ödül 10.000 TL 
Yarışmada birinci olan filme 10.000 TL, ikinci filme 6.000 TL, üçüncü filme ise 4.000 TL ödül verilecek. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi, www.gozdeflimler.com adresinde yer alıyor.

Yarışma gelenekselleşecek
Bu yıl ilki gerçekleştirilecek Dünyagöz Kısa Film Yarışması’nı gelenekselleştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Dünyagöz Hastaneler Grubu İcra Kurulu Üyesi Gülferi Yıldırım Öğün, “Dünyagöz Hastaneler Grubu olarak kültür, sanat ve sinemaya destek vermeyi sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Bu nedenle sinema öğrencilerinin hem yaratıcılıklarını hem de eğitimlerini desteklemek için Dünyagöz Kısa Film Yarışması’nı düzenliyoruz. Hedefimiz bu projeyi geleneksel hale getirmek ve üniversite öğrencilerine desteğimizi her yıl artırarak sürdürebilmek” dedi. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Trailer Addict- Movie Trailers